ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הינו חובה נלווית בעת רכישת כל נכס באמצעות משכנתא, תוקפו כאורך חיי המשכנתא והוא כולל שני מרכיבים נפרדים: ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה.

ביטוח חיים למשכנתא הינה פוליסת ביטוח לבנק המלווה ברכישת הנכס, נועדה למנועה אי פירעון הלוואה וייעודה הבטחת תשלומי המשכנתא לבנק במקרה פטירה של הלווה או הלווים. במקרה מוות של אחד או יותר מהמבוטחים בפוליסה, ישולם סכום המשכנתא הנותר המלא לבנק כאשר מבוטחים נוספים תחת אותה פוליסה (בד"כ בן או בת זוג) לא יידרשו להמשך תשלומי המשכנתא כלל.

ביטוח מבנה למשכנתא ייעודו כיסוי נזקים לנכס או לחלקים הצמודים לו, באמצעות החברה המבטחת, וייעודו מניעת מצב בו בעקבות נזק למבנה המגורים יישאר בעל הנכס ללא קורת גג וללא יכולת לשאת בהמשך תשלומי המשכנתא.

ביטוח משכנתא, על שני מרכיביו הנפרדים (ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא) מאפשרים לבנק המלווה לבטח לא רק את ההלוואה לטווח אורך שהוענקה לטובת הרכישה אלא גם את איכות הנכס לאורך השנים.

ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא הינם תנאי חובה לקבלת מימון לרכישת נכס, אך הם מגנים לא רק על הבנק המלווה אלא גם על הלווים עצמם:

  • כיסוי כלל התשלומים הנותרים במשכנתא במקרה מוות של אחד הלווים, ללא תשלום כל עלויות חודשיות נוספות ע"י הלווים הנוספים ו/או השארים
  • כיסוי ותיקון נזקים למבנה (עד תקרת גג מוסכמת ובהתאם לתנאי הפוליסה) כך שניתן יהיה לטפל בנזקים ללא עלויות גבוהות נוספות.

 

הפרמיה החודשית המשולמת עבור כל מרכיב בפוליסת המשכנתא משתנה בהתאם לסכום ההלוואה הקיים ותלויה במכלול פרמטרים כולל שווי הנכס, סכום ההלוואה, תקופת התשלום, ריביות, גילאי הלווים (בין 18 ל70 בעת לקיחת ההלוואה), מצבם הבריאותי ועוד.

בנוסף, כהגנה ללקוח, מרגע שסכום המשכנתא יורד מתחת ל30,000 ₪, ניתן לבטל את ביטוח המשכנתא, ללא קשר לחודשי ההלוואה שנותרו.

ביטוח משכנתא (חיים ומבנה) ניתן לרכוש באמצעות כל חברה מבטחת, ללא קשר לבנק המלווה למשכנתא עצמה, וכמרכיבים נפרדים האחד ומשנהו, כך שבידי הלווים שמורה היכולת לברור ולבחור במסגרת הביטוחית הנוחה והזולה ביותר עבורם.

לקוחות מעידים– 45 מדרגים
(4.5)
איפה הייתם עד היום? לגמרי אמליץ עליכם בפני חבריי ומכריי! משה היקר!! אני חייב לציין שהשארת אותנו המומים לחלוטין, גם ברמת המקצועיות שלך, האדיבות והסבלנות וההסבר המאוד פרטני. אהבתי מאוד שלא ניסת "למכור" לנו סתם ביטוחים מיותרים, נהפוכו, המלצת לנו אף על כיסויים פחותים בהתאם למצבנו הרפואי וביחס לגילנו. בשיחה הזו, למדתי ממך לא מעט דברים. חייב לציין גם שנתת לנו ייעוץ גם בנושאים שמשרדך לא מטפל בו (קופ"ח וכו'). ובסוף סכום הכסף שנחסוך בכל שנה בזכותכם פשוט מטורף!! בחישוב גס – 12 אלף שקל כל שנה!!! איפה היית עד היום? וכמובן אלפי תודות לבת אל המקסימה שדבקה במטרה ולא וויתרה עד אשר הגענו לסוף תהליך איסוף הפרטים מולה. פשוט "זרקנו" עליכם הכל ואתם הבאתם תוצאות מדהימות!! לגמרי אמליץ עליכם בפני חבריי ומכריי. תודה רבה לכם
ברצוני לציין את שביעות רצוני המלאה מהטיפול המקצועי ברצוני לציין את שביעות רצוני המלאה מהטיפול המקצועי והענייני בתיק הביטוחי שלי. לכל השאלות שלי ניתן מענה ברור מקיף מקצועי וסובלני. מי אמר שלא צריך סוכן ביטוח? אני שמח שבחרתי לעבוד עם הסוכנות שלכם למרות ההיסוסים שהיו לי בהתחלה
מקצועיות ונחישות ברצוני להרעיף שבחים על המקצועיות שהפגנת משה. ולאדיר תודה על הנחישות והאינטנסיביות בכך שלא ויתר גם לאחר שיחות רבות ללא מענה.
תודה על השירות האדיב והיעיל.
שקד מדהימה ביחס בלבביות ובמקצועיות
מרכז המומחים לביטוח ופיננסים
משולחן הבעלים

חושבים עליכם, כל חודש בשנה

מחלקות החברה
כתבות נוספות
מרכז המומחים לביטוח ופיננסים
אודותינו
אנו במרכז המומחים לביטוח ופיננסים גאים להגדיר מחדש את המושג סוכנות ביטוח.
קרא עוד