ביטוח חיים | ביטוח ריסק

משענת והגנה כלכלית למוטבי מבוטח, כמענק חד פעמי או קצבה חודשית, להבטחת המשך קיום אורח חיים תקין במקרה של אובדן חיים.

ביטוח חיים או "ביטוח ריסק" נועד למתן משענת כלכלית לשארים או מוטבים מוגדרים ע"י המבוטח, ומוענק כפיצוי לאותם מוטבים במקרה של אובדן חיים.

הסכום הכספי שישולם למוטבים ע"י החברה המבטחת נקבע על ידי המבוטח בהצטרפות לביטוח, או בעת עריכת שינויים למסגרת הביטוחית.

לקביעת סכום הפיצוי הביטוחי מספר פרמטרים עיקריים נמדדים:

  • גובה ההשתכרות הנוכחי והעתידי של המבוטח כמו גם אחוז גובה ההכנסות מהכנסות הבית להן הוא אחראי.
  • חסכונות ונכסים קיימים למבוטח ולמוטבים המבטיחים גמול כספי ללא תלות בפיצוי הביטוחי.
  • פרק הזמן שהפיצוי אמור לכסות בהתאם לגילאי המוטבים ולמצבם, הכנסותיהם העתידיות ועוד כאשר ככל שפרק הזמן יהיה ארוך יותר, כך גם יגדל סכום הביטוח.

מתוקף היותו ביטוח פיצויי למוטבים, קיימת חשיבות עיקרית לעריכת שינויים להיקף הביטוח במהלך החיים בהתאם לשינויי סטטוס, ילדים שהפכו בגירים, מצב משפחתי משתנה ועוד, שכן היקף הפיצוי קובע את גובה התשלום החודשי.

ביטוח חיים מוגבל בשנות הכיסוי וזאת מתוקף היותו ביטוח למוטבים כאשר ככל שמתבגר המבוטח תלות מבוטחים בו הולכת ופוחתת. כסטנדרט מסתיים הביטוח בגיל 75, מבטחים שונים מאפשרים הארכת שנות הביטוח לגיל 80 ומעטים מבטחים עד גיל 67 בלבד.

בנוסף לכשמדובר במוטבים קטינים, סכום הפיצוי יועבר לכל מוטב עם הגיעו לגיל בגרות בלבד ויישמר בנאמנות אצל חברת הביטוח עד הגיע המוטב לבגרות.

ביטוחי חיים כוללים מצבי "חריג" בסיסיים וברורים. הפטור מתשלום הביטוח ע"י חברת הביטוח יכול רק במצבים הבאים:

  • הסתרת מידע מהותי במהלך תהליך החיתום (במילוי השאלון אישי וההצהרה הרפואית) המשפיעים על גובה הביטוח והפרמייה החודשית, עשויים לפתור את החברה המבטחת מתשלום הפיצוי
  • התאבדות המבוטח בשנה הראשונה לאחר רכישת ביטוח חיים או לאחר חידוש הביטוח (במעבר בין חברות מבטחות).
  • מוות של מבוטח שהוכח כי נגרם במזיד ע"י מוטב, לא יזכה המוטב לפיצוי, וחלקו יחולק בין שאר המוטבים.

העלות החודשית המשולמת בעבור ביטוח החיים מושפעת ממספר מאפיינים כולל גיל המבוטח ומינו, עיסוק ותחביבים המוגדרים כאתגריים או מסוכנים, מצב בריאותי, עישון רכישת הרחבות כמו גם הנחות רלוונטיות לתקופת הביטוח. כחלק מתהליך רכישה או מעבר פוליסת ביטוח חיים הרוכש מחויב במילוי הצהרת בריאות ושאלון אישי וכן ולעבור חיתום רפואי.

לקוחות מעידים– 45 מדרגים
(4.5)
איפה הייתם עד היום? לגמרי אמליץ עליכם בפני חבריי ומכריי! משה היקר!! אני חייב לציין שהשארת אותנו המומים לחלוטין, גם ברמת המקצועיות שלך, האדיבות והסבלנות וההסבר המאוד פרטני. אהבתי מאוד שלא ניסת "למכור" לנו סתם ביטוחים מיותרים, נהפוכו, המלצת לנו אף על כיסויים פחותים בהתאם למצבנו הרפואי וביחס לגילנו. בשיחה הזו, למדתי ממך לא מעט דברים. חייב לציין גם שנתת לנו ייעוץ גם בנושאים שמשרדך לא מטפל בו (קופ"ח וכו'). ובסוף סכום הכסף שנחסוך בכל שנה בזכותכם פשוט מטורף!! בחישוב גס – 12 אלף שקל כל שנה!!! איפה היית עד היום? וכמובן אלפי תודות לבת אל המקסימה שדבקה במטרה ולא וויתרה עד אשר הגענו לסוף תהליך איסוף הפרטים מולה. פשוט "זרקנו" עליכם הכל ואתם הבאתם תוצאות מדהימות!! לגמרי אמליץ עליכם בפני חבריי ומכריי. תודה רבה לכם
ברצוני לציין את שביעות רצוני המלאה מהטיפול המקצועי ברצוני לציין את שביעות רצוני המלאה מהטיפול המקצועי והענייני בתיק הביטוחי שלי. לכל השאלות שלי ניתן מענה ברור מקיף מקצועי וסובלני. מי אמר שלא צריך סוכן ביטוח? אני שמח שבחרתי לעבוד עם הסוכנות שלכם למרות ההיסוסים שהיו לי בהתחלה
מקצועיות ונחישות ברצוני להרעיף שבחים על המקצועיות שהפגנת משה. ולאדיר תודה על הנחישות והאינטנסיביות בכך שלא ויתר גם לאחר שיחות רבות ללא מענה.
תודה על השירות האדיב והיעיל.
שקד מדהימה ביחס בלבביות ובמקצועיות
מרכז המומחים לביטוח ופיננסים
משולחן הבעלים

חושבים עליכם, כל חודש בשנה

מחלקות החברה
כתבות נוספות
מרכז המומחים לביטוח ופיננסים
אודותינו
אנו במרכז המומחים לביטוח ופיננסים גאים להגדיר מחדש את המושג סוכנות ביטוח.
קרא עוד